BuzzVerse

logo.png
Koło skupia zainteresowanych technologiami komunikacji bezprzewodowej i rozwojem w obszarze programowania, jak również osoby, które pasjonują się projektowaniem, budową i oprogramowaniem systemów wbudowanych. Studenckie koło ma interdycysplinarny charakter. W realizacji prac projektowych SKN BuzzVerse czynny udział biorą przedstawiciele partnera z otoczenia społeczno-gospodarczego – wysokiej klasy specjaliści świadczący usługi dla firmy GlobalLogic Poland. GlobalLogic, spółka należąca do Grupy Hitachi, jest liderem w dziedzinie inżynierii cyfrowej.

Prace koła obejmują realizację projektów z wykorzystaniem technologii radiowej LoRa. Implementacja rozwiązania pozwala na dokładne monitorowanie różnorodnych parametrów środowiskowych lub przemysłowych w miejscach trudno dostępnych lub oddalonych, jak również rozwój systemów monitorowania i alarmowania o sytuacjach niepożądanych, w tym prac związanych z aspektem akwizycji danych, analityki i prognozowania.

Członkowie SKN BuzzVerse piszą o sobie: „Jesteśmy dynamicznym i ambitnym zespołem składającym się ze studentów różnych kierunków, którzy dzielą wspólną pasję do technologii informatycznych. Współpracujemy z ekspertami z firmy GlobalLogic, co umożliwia nam korzystanie z ich doświadczenia oraz wiedzy. Nasz zespół dąży do osiągnięcia wyznaczonych celów, a przy tym uczymy się integracji, pracy zespołowej oraz zdobywamy nowe praktyczne umiejętności w zakresie systemów wbudowanych, programowania i projektowania urządzeń.”

Aktualnie realizowany projekt, Bee Monitor, to innowacyjne wykorzystanie technologii LoRa do monitorowania aktywności pszczół. Dzięki temu rozwiązaniu możliwe jest zbieranie danych o kluczowych parametrach środowiskowych, takich jak temperatura czy wilgotność, oraz o zachowaniu pszczół w barci. Proponowane przez koło rozwiązanie pozwala na śledzenie aktywności pszczół w czasie rzeczywistym.

Pozyskane informacje są prezentowane na utworzonej stronie internetowej, co pozwala hodowcom pszczół i innym zainteresowanym osobom na dostęp do danych. Projekt Bee Monitor nie tylko dostarcza istotnych informacji dla hodowców, ale także wspiera ochronę pszczół, które odgrywają kluczową rolę w naszym ekosystemie. Aktualnie rozwijana inicjatywa na celu nie tylko rozwój technologii, ale także realne wsparcie dla środowiska naturalnego. W najbliższej przyszłości prace koła będą realizowane przy współpracy Nadleśnictwa Zielona Góra. Po zakończeniu etapu rozwijania infrastruktury sprzętowej w planach kolejne projekty z wykorzystaniem technologii LoRa na potrzeby organizacji inteligentnego parkingu dla obiektu na terenie Zielonej Góry.

Zapraszamy do udziału w pracach SKN BuzzVerse.

Opiekunowie koła:
Kontakt z kołem naukowym
Logo programu Widza Edukacja Rozwój Biało-czerwona flaga i napis Rzeczpospolita Polska Logo Euopejskiego Funduszu Społecznego
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Widza Edukacja Rozwój 2014-2020 "Nowoczesne nauczanie oraz praktyczna współpraca z przedsiębiorcami - program rozwoju Uniwersytetu Zielonogórskiego" POWR.03.05.0-00-00-Z014/18